پایگاه نماز جمعه به عنوان سنگر نظام اسلامی باید تقویت شود

تاریخ انتشار: 1398/11/15 03:32

  سرکار خانم مینا شاه منصوری

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: پایگاه نماز جمعه به عنوان سنگر نظام اسلامی باید تقویت شود.

حجت الاسلام عباسعلی اختری که به مناسبت معارفه امام جمعه جدید، پیش از خطبه های نماز جمعه گلستان سخن می گفت، طی سخنانی اظهار داشت: نماز جمعه از مصادیق بسیار بزرگ زندگی دینی است، نماز عامل ذکر و یادآوری خدا است، در فرهنگ قرآن ۲ نمونه جامعه مطرح است، اول جامعه ذاکر و آگاه که خدا را می شناسد، جامعه دیگری نیز است، که از خدا غافل و دچار فراموشی است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان این که مردمی که خدا را فراموش کنند، کارآیی خود و نیز قدرت، عظمت و لیاقت خود را فراموش می کنند، افزود: افرادی که نماز جمعه و جماعت را سبک بشمارند، این فرهنگ منحط را رواج می دهند، اگر خداوند را یاد کنیم، خدا نیز ما را یاد می کند.

وی حجت الاسلام صفایی، امام جمعه سابق گلستان را فردی خادم خواند و گفت: وی سال های سال در خدمت مردم گلستان بوده و تلاش فراوانی برای پیشبرد امور مذهبی و اعتقادی در این شهر داشته است.

اختری بر اهمیت نماز جمعه تاکید کرد و گفت: نماز جمعه دستاورد بزرگی برای انقلاب اسلامی است، در هیچ جای دنیا چنین برنامه انقلابی ندارند، که در یک روز در ۹۰۰ پایگاه در سراسر کشور مردم جمع شوند و از تریبون اعتقادی پیام دریافت کنند، این یک نعمت است، نماز جمعه اهمیت فراوانی دارد، نماز جمعه پایگاه اسلام است و باید تقویت شود، کسانی که در خدمت نظام اسلامی هستند، باید با هم گامی و همکاری با هم پایگاه اسلام را تقویت کنند.

موضع امام جمعه هر شهر بیان گر موضع نظام اسلامی است

وی نماز جمعه را پایگاه ذکر و بیداری دانست و گفت: نماز جمعه سبب قدرت شهر می شود و امام جمعه بیان گر طرز تفکر ولایت است و موارد فرهنگی و سیاسی و اجتماعی را برای مردم بیان می کنند، هرچه مردم بیشتر به نماز جمعه بها دهند، قدرت شهر خود را بیشتر تحکیم کردند، نماز جمعه عامل مقابله با تهاجم فرهنگی است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: همه فعالان فرهنگی و تبلیغی و مذهبی بدانند، الان زمان جهاد کبیر است، جهاد کبیر مقابله با تهاجم فرهنگی است، جهاد کبیر رساندن پیام اسلام است و امام جمعه در خطبه های نماز جمعه بحث قرآنی مطرح می کند و خود و شنوندگان جهاد می کنند، تمام نمازگزاران جمعه وظیفه دارند، درس و پیام نماز جمعه را گرفته و به دیگران منتقل کنند.

اختری امام جمعه را محور طرح مطالبات مردمی دانست و گفت: امام جمعه محور و نمایان گر جایگاه اسلام است، در یک شهر اگر بخواهند موضع دین و نظام را در خصوص مسائل مطرح در جامعه بدانند، به امام جمعه نگاه کنند، خدای متعال کلمه طیبه و سخن حیات بخش را به یک درخت که اصل آن و ریشه اش ثابت و شاخه های آن در جهان پخش است، تشبیه می کند، این درخت در هر زمانی میوه می دهد، این درخت فصل خاصی برای میوه دادن ندارد.

نشستن در نماز جمعه و مجالس مذهبی جهاد است

وی خطاب به روحانیون گفت: ریشه شجره طیبه پیامبر(ص) و شاخه های درخت فاطمه(س) و عامل باردهی آن امیرالمومنین(ع) و برگ های آن شیعیان هستند، باید بدانیم، اگر درخت برگ داشته باشد، سرسبز و با نشاط است، میوه های این شجره طیبه را عالمان دین، ائمه جمعه و جماعات و مبلغان به مردم می رسانند و در این شهر مذهبی ۱۴ سال حجت الاسلام صفایی در سنگر امامت جمعه قرار داشت و پیش از آن ۱۲ سال در بوئین زهرا بود، از وی تشکر می کنم.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حضور حجت الاسلام نورپور به عنوان امام جمعه گلستان گفت: وی پیش از این در شهرهای فراوانی فعالیت تبلیغی داشت و قدم وی را در گلستان گرامی می دارم و برای او آرزوی موفقیت دارم.

اختری اهمیت مردم در نماز جمعه و مجالس مذهبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: مردم بدانند، نشستن در این مجالس و گوش کردن به خطبه ها جهاد است،

مطالب و نوشته‌های اخیر

اولین سخنرانی عباسعلی اختری در مسجد جامع جمهوری + صوتی

اولین سخنرانی عباسعلی اختری در مسجد جامع جمهوری + صوتی

اولین سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی اختری در مسجد جامع جمهوری تهران + صوتی

مشکل امروز کشور عمل نکردن به قانون اساسی است

مشکل امروز کشور عمل نکردن به قانون اساسی است

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تاکید کرد: مشکل امروز کشور عمل نکردن به قانون اساسی است.

پایگاه نماز جمعه به عنوان سنگر نظام اسلامی باید تقویت شود

پایگاه نماز جمعه به عنوان سنگر نظام اسلامی باید تقویت شود

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: پایگاه نماز جمعه به عنوان سنگر نظام اسلامی باید تقویت شود.

انقلاب اسلامی ایران جریانی است که ایستایی ندارد

انقلاب اسلامی ایران جریانی است که ایستایی ندارد

عضو شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: انقلاب اسلامی در ایران جریانی است که ایستایی ندارد و پیوسته و دامنه‌دار علیه ظلم داخلی و استکبار مقاومت می‌کند.

نماز جمعه فریضه ای حیاتی برای جهان اسلام است

نماز جمعه فریضه ای حیاتی برای جهان اسلام است

عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه در کشور، گفت:نماز جمعه فریضه ای حیاتی برای جهان اسلام است.